O Fundacji Stonoga

Fundacja Stonoga funkcjonuje od 2010 roku Istniejemy po to, by pomagać najbardziej potrzebującym – rodzinom w trudnej sytuacji materialnej, osobom starszym oraz nade wszystkim dzieciom, które na co dzień borykają się z niepełnosprawnością i chorobą.

Pozyskujemy fundusze na to, by życie z chorobą było łatwiejsze. Finansujemy rehabilitacje, kupujemy leki, potrzebne sprzęty ortopedyczne i usprawniające, pokrywamy koszty leczenia oraz wspieramy Podopiecznych swoją pamięcią, dobrym słowem, niesiemy nadzieję i wiarę w lepsze jutro.

Zespół naszej fundacji tworzą ludzie z zaangażowaniem i pasją do pomagania. Wszyscy Członkowie Zarządu swoje funkcje pełnią społecznie, nie pobierają wynagrodzenia za swą działalność.

CO ROBIMY

Finansujemy:
- rehabilitację i turnusy rehabilitacyjne
- koszty leczenia, zabiegów, operacji

Kupujemy:
- lekarstwa, artykuły medyczne, sprzęt medyczny i rehabilitacyjny
- żywność

Co jeszcze:
- wspomagamy rodziny w trudnej sytuacji materialnej
- zbieramy nakrętki i prowadzimy akcję ekologiczną
- pomagamy w Afryce

Komu pomagamy

Osoby w trudnej sytuacji
Chorym niepełnosprawnym
chorym niepełnosprawnym dzieciom
osobom starszym
potrzebującym w afryce

Dlaczego Stonoga?

Zamysłem Fundacji była pomoc osobom z różnymi problemami. Nasza koncepcja zakłada nieskupianie się na jednej, konkretnej grupie chorych lub na określonym obszarze – wsparcie powinno dotrzeć tam, gdzie istnieje potrzeba.

Idealną nazwą okazała się STONOGA – niewielkie stworzenie mające kilka par odnóży. W Fundacji symbolizują one wielostronność, różnokierunkowość i pomoc na różnych płaszczyznach.

Poznaj ludzi Fundacji