Antoni Szczepanek

Data urodzin:
2010-12-28

Choroba: Uogólniony zanik mózgowia oraz zespół Westa


Antoś urodził się 28 grudnia 2010 roku. Chłopczyk ma zdiagnozowane mózgowe porażenie dziecięce, uogólniony zanik mózgowia, encefalopatię niedotlenno-niedokrwienną, epilepsję lekooporną. Nie widzi, słyszy, jest dzieckiem leżącym, nie trzyma sam głowy, nie siedzi sam.

Nie rusza świadomie nóżkami i rączkami, nie potrafi sam niczego trzymać w dłoniach. Jest karmiony ze smoczka i łyżeczką (miałkie jedzenie), pije natomiast zagęszczone płyny. Zwykłymi krztusi się. Nie ma z nim żadnego świadomego kontaktu, nawet się nie uśmiecha. Nie okazuje, gdy go coś boli, gdy jest mu dobrze, gdy jest szczęśliwy.

Dzięki lekom Antoś ma zachowany tryb dnia, ma unormowany sen, ma wyeliminowane prężenia i pewną część napadów padaczki. Tosiu jest bardzo wrażliwym dzieckiem na wiele czynników (nie zauważalnych dla zdrowych dzieci). Reaguje na zmianę pogody, na zmianę ciśnienia, na to gdy zbliża się inny front. Najbardziej odczuwamy to na wiosnę i jesienią.

Dwa lata temu Antek trafił do szpitala z zapaleniem oskrzeli. Dwa dni później Tosiek był już podłączony pod respirator, nie dawał sobie rady z oddychaniem, łapał coraz liczniejsze bezdechy… ciężkie obustronne zapalenie płuc, AH1N1, nie odpuszczało. Kryzys przy przetaczaniu krwi i słowa lekarza, ze teraz to od Tośka zależy czy chce, czy da radę... Dał.

Jedyne rzeczy, które mogę dla Antosia zrobić, to otoczenie go ogromem miłości i bliskości oraz walka z chorobą poprzez intensywną rehabilitację i liczne terapie. Koszty codziennych ćwiczeń, leków, sprzętów rehabilitacyjnych oraz późniejszych turnusów rehabilitacyjnych, przekraczają moje możliwości finansowe.

Dlatego zwracam się do Wszystkich Instytucji i Ludzi czułych na cierpienie dzieci z prośbą o wsparcie, wsparcie Antosia w jego codziennej walce.

Antoni Szczepanek

Pomogliśmy